път към файл

Форум за програмата Mkad for Windows

Модератор: KolioMarinov

geodesy
Регистриран: 22 мар 2009, 14:46

път към файл

Мнениеот geodesy » 23 юли 2012, 13:12

Здравейте,

Налага ми се да отворя файл, намиращ се в папка с "дълъг" път към нея (не съм броил символите). Програмата ми казва, че "....a" не съществува. Може ли нещо да се направи?

val
Регистриран: 26 авг 2008, 07:51

Re: път към файл

Мнениеот val » 24 юли 2012, 08:09

Здравейте,

От написаното не става ясно в коя точно ситуация се получава това съобщение, но аз направих няколко експеримента. Когато ползвам бутона за отваряне на файл - иконката с "папката", Файл-Отваряне или клавиша F3 - и се отвори формата за търсене на файл за отваряне не можах да постигна грешка колкото и папки да влагах една в друга. Грешката се появява само, ако се ползва списъка на вече отваряните файлове от меню Файл. Ще го огледаме още веднъж, но мисля, че това е проблем на Windows-a. Също така пречка могат да бъдат някои символи в името на папката като напр. знака за параграф - § - или други. Решението е да се избягват такива символи и да се намали "дълбочината" на папките.

geodesy
Регистриран: 22 мар 2009, 14:46

Мнениеот geodesy » 24 юли 2012, 13:01

Става дума за менюто "файл" - избирам последно редактиран файл.
Пробвах с други програми при път със същата дължина, там няма проблем. Разбрах/ясно е/, че трябва да избягвам да отварям с програмата директно/от менюто/ файлове с дълъг път до тях.
По пронцип решавам въпроса като ги премествам на друго място за да "скъся" пътя.
Аз мисля, че това не е от ОС и повдигнах темата от гледна точка за подобрение.

val
Регистриран: 26 авг 2008, 07:51

Мнениеот val » 30 юли 2012, 14:47

С ъпдейта от днес, 30.07.2012, 17:30 оправихме проблема с дългите имена :).

Върни се в “Mkad for Windows”